Subscribe Us

custom_html_banner1

Katër të vdekur dhe 142 raste të reja me COVID-19

Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Pulblik, Naser Ramadani, ka njoftuar se sot janë testuar 485 mostra që janë marrë nga SHSKUK-ja dhe gjurmimi i rasteve të kontaktit. Nga testimi i këtyre mostrave, pozitive kanë rezultuar 142 mostra, raporton Kaqaniku
Ramadani ka bërë me dije se në 24 orët e fundit janë regjistruar katër raste të vdekjes, të cilët kanë pasur edhe sëmundje të tjera shoqëruese.

Ai ka njoftuar edhe për shërimin e 101 pacientëve, duke bërë kështu që numri total i të shëruarve të shkojë në 3 mijë e 69.