Subscribe Us

custom_html_banner1

6 të vdekur, 103 raste pozitive me COVID-19, dhe 95 të shëruar, analizohen 459 mostra


Në një konferencë për media të organizuar nga Ministria e Shëndetësisë janë dhënë edhe rezultatet e infektimeve me COVID-19 për datën 16 korrik.
Testime në përgjithësi janë kryer 459 mostra, prej  të cilave pozitive kanë rezultuar 103 raste dhe janë shëruar 95 pacientë.
Derisa numri total i vdekjeve ka shkuar në 124, gjë që tregon se vetëm në datën 16 korrik kanë ndërruar jetë 6 persona nga COVID-19./Kaqaniku.net