Subscribe Us

custom_html_banner1

Setien shpërthen në lëvdata për Messi


Quique Setien nuk ka kursyer
 lëvdatat për Lionel Messin.
Trajneri i Barcelonës, Quique Setien
,ka shpërthyer në lëvdata për yllin 
argjentinas të skuadrës së tij, ndoshta
 edhe me të drejtë.
Messi u rikthye në sezon duke shënuar 
gol dhe duke asistuar në dy gola të tjerë,
 në fitoren e Barcelonës kundër Mallorca.
Sipas trajnerit Setien, Messi nuk është 
vetëm “shënimi i golave”, por edhe
 asistimet perfekte që bën për lojtarët.
“Leo është mirë. Ju nuk duhet të shikoni 
vetëm asetin e golave që shënon, por 
gjithashtu edhe gjithë punën dhe kontributin
 tjetër, si për shembull asistimet. Këto sjellin
 shumë pikë për ne”, ka thënë Setien.
“Janë numra astronomik. Mendoj se ai ka
 arritur kuotën e 700 golave dhe kjo është 
arsyeja pse ai është lojtari më i mirë”, ishin
 fjalët e trajnerit të katalanëve.
Messi do të ketë mundësinë për një tjetër 
mbrëmje spektakli, të martën, kur Barca 
luan kundër Leganes, në ‘Camp Nou’.
transmeton/kaqaniku.net