Subscribe Us

custom_html_banner1

Mikel Arteta: thotë se kthimi i Manchester City do të jetë i çuditshëm, por i veçantë. Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta i tha The Football Show se do të ndjehet 'e çuditshme' të ndeshet me klubin e vjetër Manchester City në Premier League të Mërkurën.
Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta thotë se marrja e Arsenalit për t'u përballur me ish-punëdhënësit e tij Manchester City do të jetë një rast "i çuditshëm", por shpreson të përfitojë nga një stadium i zbrazët Etihad.
Kthimi i parë i lojtarëve të Gunners, i cili paraqitet me një dy goditje në Sky Sports më 17 qershor, e sheh Arteta të takojë ish-shefin Pep Guardiola për herë të parë që kur la qytetin për të marrë fitoren në Emiratet.

Arteta kaloi katër vjet në stafin e stërvitjes në City, pasi u tërhoq atje si lojtar në vitin 2016.

Arteta i tha The Football Show: "Do të jetë e çuditshme, nuk mund ta mohoj këtë. Unë i njoh të gjithë atje dhe kaluan katër vite të mrekullueshme me ata lojtarë dhe staf.