Subscribe Us

custom_html_banner1

Edi Rama reagon pas zgjedhjes së Avdullah Hotit kryeministër


Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka uruar qeverinë e re të Republikës së Kosovës që do të drejtohet nga Avdullah Hoti i LDK’së.
Rama ka thënë se qeverisë së re dhe opozitës në
Kosovë u uron rrugëtim të mbarë në shërbim të 
Kosovës.
Kreu i Qeverisë së Shqipërisë ka thënë se shpreson
që do të bëhen punë të mira për Kosovën pas gjithë
zhvillimeve që sipas tij s’kanë qenë të lehta.
“U uroj rrugëtim të mbarë qeverisë së re të Kosovës
e opozitës gjithashtu, në shërbim të interesit të popullit
e të shtetit të tyre, me besim e shpresë se pas një 
periudhe jo të lehtë përpëlitjesh në procesin e maturimit
demokratik,do të bëjnë së bashku punë të mira për 
Kosovën”, ka shkruar Rama.
Avdullah Hoti sot ka marrë votën e 61 deputetëve 
të Republikës së Kosovës për të qeverisur me vendin

U uroj rrugëtim të mbarë qeverisë së re të Kosovës e opozitës gjithashtu, në shërbim të interesit të popullit e të shtetit të tyre,me besim e shpresë se pas një periudhe jo të lehtë përpëlitjesh në procesin e maturimit demokratik,do të bëjnë së bashku punë të mira për Kosovën🇽🇰🇦🇱

33 people are talking about this