Subscribe Us

custom_html_banner1

Rifillimi i La Liga – ky pritet të jetë kalendari për 11 xhirot


La Liga edhe zyrtarisht do të rifillojë më 11 qershor.
Kampionati elitar i futbollit spanjoll ka marrë sot dritën e gjelbër për rifillimin e pjesës së
 mbetur të sezonit, transmeton lajmi.net.
Ndeshja që do t’i jap rifillimin këtij sezoni do të jetë ajo mes Sevilla dhe Real Betis, pra
derbi i Andaluzisë.
Por, sapo është publikuar lajmi për rifillimin e sezonit, ka filluar të qarkullojë edhe
kalendari i plotë për ndeshjet e La Liga.
Më poshtë lajmi.net ua përcjell kalendarin e mundshëm për 11 xhirot e sezonit 2019/20.
DAY 28
Thursday June 11
22:00 Seville-Betis
Friday June 12
19:30 Athletic-At. Madrid
9:30 p.m. Granada-Getafe
Saturday June 13
17:00 R. Sociedad-Osasuna
19:30 Espanyol-Alavés
22:00 Valencia-Levante
Sunday June 14
17:00 Celta-Villarreal
19:30 Leganés-Valladolid
22:00 R. Madrid-Eibar
Monday june 15
21:30 Mallorca-Barça
DAY 29
Tuesday June 16
19:30 Osasuna-At. Madrid
19:30 Alavés-R. Society
21:30 Levante-Seville
21:30 Getafe-Espanyol
Wednesday, June 17
19:30 Eibar-Athletic
19:30 Valladolid-Celta
21:30 Betis-Granada
21:30 R. Madrid-Valencia
Thursday June 18
19:30 Barça-Leganés
21:30 Villarreal-Mallorca
DAY 30
Friday June 19
21:30 Espanyol-Levante
Saturday June 20
17:00 R. Sociedad-R. Madrid
19:30 Celta-Alavés
19:30 At. Madrid-Valladolid
22:00 Valencia-Osasuna
22:00 Getafe-Eibar
Sunday June 21
17:00 Athletic-Betis
19:30 Granada-Villarreal
22:00 Seville-Barça
Monday June 22
21:30 Mallorca-Leganés
DAY 31
Tuesday June 23
19:30 Eibar-Valencia
19:30 Alavés-Osasuna
9:30 p.m. Valladolid-Getafe
21:30 Levante-At. Madrid
Wednesday June 24
19:30 R. Celtic Society
19:30 Villarreal-Seville
21:30 Barça-Athletic
21:30 Betis-Espanyol
Thursday June 25
19:30 Leganés-Granada
21:30 R. Madrid-Mallorca
DAY 32
Friday June 26
21:30 At. Madrid-Alavés
Saturday June 27
17:00 Celta-Barça
19:30 Levante-Betis
22:00 Seville-Valladolid
22:00 Villarreal-Valencia
Sunday June 28
17:00 Athletic-Mallorca
19:30 Espanyol-R. Madrid
22:00 Granada-Eibar
22:00 Getafe-R. Society
Monday, June 29
21:30 Osasuna-Leganés
DAY 33
Tuesday June 30
19:30 Barça-At. Madrid
21:30 Betis-Villarreal
21:30 Valladolid-Levante
Wednesday July 1
19:30 Alavés-Granada
19:30 R. Sociedad-Espanyol
21:30 Valencia-Athletic
21:30 R. Madrid-Getafe
Thursday, July 2
19:30 Eibar-Osasuna
19:30 Mallorca-Celtic
21:30 Leganés-Sevilla
DAY 34
Friday, July 3
21:30 Villarreal-Barça
Saturday, July 4
17:00 Athletic-R. Madrid
19:30 Valladolid-Alavés
19:30 Levante-R. Society
22:00 Granada-Valencia
Sunday July 5
17:00 Celta-Betis
19:30 Osasuna-Getafe
19:30 Espanyol-Leganés
22:00 At. Madrid-Mallorca
Monday, July 6
21:30 Seville-Eibar
DAY 35
Tuesday, July 7
19:30 R. Sociedad-Granada
19:30 Valencia-Valladolid
21:30 R. Madrid-Alavés
Wednesday, July 8
19:30 Celta-At. Madrid
19:30 Getafe-Villarreal
21:30 Barça-Espanyol
21:30 Betis-Osasuna
Thursday, July 9
19:30 Athletic-Sevilla
21:30 Eibar-Leganés
21:30 Mallorca-Levante
DAY 36
Friday, July 10
21:30 Granada-R. Madrid
Saturday, July 11
17:00 Alavés-Getafe
19:30 Valladolid-Barça
22:00 Villarreal-R. Society
22:00 At. Madrid-Betis
Sunday july 12
17:00 Osasuna-Celta
19:30 Leganés-Valencia
19:30 Espanyol-Eibar
22:00 Levante-Athletic
22:00 Seville-Mallorca
DAY 37
Wednesday July 15
21:30 Athletic-Leganés
21:30 Barça-Osasuna
21:30 Betis-Alavés
21:30 Celta-Levante
21:30 Eibar-Valladolid
21:30 Getafe-At. Madrid
21:30 Mallorca-Granada
21:30 R. Madrid-Villarreal
21:30 R. Sociedad-Sevilla
21:30 Valencia-Espanyol
DAY 38
Sunday July 19
21:30 Alavés-Barça
21:30 At. Madrid-R. Society
21:30 Espanyol-Celta
21:30 Granada-Athletic
21:30 Leganés-R. Madrid
21:30 Levante-Getafe
21:30 Osasuna-Mallorca
21:30 Seville-Valencia
21:30 Villarreal-Eibar
9:30 p.m. Valladolid-Betis